Mount Kenya - únor 2006
V době od 29.1. do 21.2. 2006 čtyři členové VHK v Zašové navštívili Keňskou republiku.

Hlavním cílem byl Národní park Mount Kenya a zdejší stejnojmenná nejvyšší hora Keňské republiky. Je tvořena několika vrcholy, kde nejvyšší je Point Bation - 5195 m, Point Nelion - 5188 m, Point Lenana - 4985 m s okolním pralesem, mnoha krásnými jezery a dolinami. Zajímavostí je i blízká ale těžko dostupná stolová hora.

Pro vstup do národního parku jsme zvolili trasu od Sirimon gate přes Old Mose hut na Shipton hut. Celá skupina vystoupila na 4985 m vysoký vrchol Point Lenana. Pak Silvestr Kocián a Mojmír Bill obtížným výstupem jižní stěnou zdolali 5188 m vysoký Point Nelion. Na výstup na nejvyšší horu Pt. Bation vzhledem k vysoké ceně vstupu do národního parku nezbýval čas, ani finanční prostředky. Sestoupili jsme přes Mackinders camp a Met station do Naro Moru gate.

Součástí cesty bylo také překročení rovníku a návštěva safari v národním parku Masai Mara, kde jsme viděli všechny zde volně žijící velké šelmy a také se seznámili s domorodou skupinou kmene Masajů. Na závěr jsme vstoupili do Indického oceánu, který nám překvapil vysokou teplotou pobřežních vod.